Вебпортал працює у бета-версії

Потреби у професійному навчанні посадових осіб ОМС

Дата
21 квітня 2024
Виконавець
Програма Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» на замовлення Національного агентства України з питань державної служби
Завантажити українською

Результати опитування

Метою дослідження є визначення загальних потреб у професійному навчанні посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад. Для збору даних у рамках дослідження було використано два методи: онлайн-опитування та глибинні напівструктуровані інтерв’ю.

71,1% посадових осіб місцевого самоврядування і депутатів районних рад та 92,9% посадових осіб місцевого самоврядування і депутатів обласних рад, після місцевих виборів у жовтні 2020 року відповідні районні/обласні ради здійснюють повноваження щодо управління об’єктами комунальної власності, що забезпечують спільні потреби територіальних громад району/області.

У ТОП- повноважень районних та обласних рад також увійшли: сприяння інвестиційній діяльності на території району/області (55,4% у випадку районних рад та 68,2% у випадку обласних рад); збалансований економічний і соціальний розвиток району/області, ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів (53,0% та 67,1%, відповідно).

71,1% опитаних посадових осіб місцевого самоврядування і депутатів районних рад визначають брак доходів районного бюджету як головну проблему у поточній діяльності районних рад. Додатково вони вказують на проблеми, пов’язані з нечітким розподілом повноважень між ОМС різних рівнів (55,4%) та нестабільністю законодавства, що регулює діяльність ОМС (43,4%). 

Одними з найбільш затребуваних напрямів/тем підвищення професійної компетентності для всіх груп опитаних є «Цифрова грамотність» та «Цифрова трансформація». Особливий інтерес до навчання за цими напрямами висловили керуючі справами, з-поміж інших напрямів/тем у них також є потреба в навчанні за напрямами/темами «Робота в команді» і «Етика та запобігання корупції».