Вебпортал працює у бета-версії

Цифрові послуги стають ближчими до людей на Львівщині

23 жовтня 2024, 10:59

Перегляди:

Цифрові послуги стають ближчими до людей на Львівщині

Львівська область ініціює пілотні цифрові рішення й ефективно масштабує їх у громадах. Збалансований розвиток різноманітних напрямів дає змогу реалізувати на місцях найвдаліші ініціативи.

«Наш підхід до цифровізації полягає в централізації. Ми уніфіковуємо процеси й стандарти для всіх громад. Це підвищує ефективність, прозорість та економить ресурси. Централізований підхід дає змогу швидко масштабувати успішні рішення й покращувати співпрацю між громадами. Коли всі громади діють за спільними правилами, це полегшує обмін досвідом і знаннями», наголошує Олександр Кулепін, заступник голови Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Впровадження політики відкритих даних — одна з найуспішніших ініціатив Львівської області. Розгорнуто Місцевий портал відкритих даних Львівщини та Портал місцевої статистики Львівщини, що відображає показники соціально-економічного розвитку в розрізі територіальних громад. Ця система дає змогу мешканцям дізнаватися, як витрачають бюджетні кошти, які рішення ухвалюють на сесіях та як використовують комунальне майно. У липні 2024 року 71 громада Львівщини приєдналася до міжнародної Хартії відкритих даних, так уже всі 73 громади стали її учасниками. Це сприяє співпраці та впровадженню найкращих практик. За 9 місяців цього року мешканці Львівщини подали понад 1,6 тисячі запитів на публічну інформацію. 

Також у регіоні впровадили систему електронного документообігу одночасно в 70 територіальних громадах. Це пришвидшило роботу громад і зменшило витрати на паперовий документообіг. За 9 місяців 2024 року в системі зареєстрували більш ніж 310 тисяч документів. З них понад 22 тисячі запитів від громадян на публічну інформацію. 

Крім того, на Львівщині впровадили е-квиток на маршрутах області. Львівщина стала першою областю, де в приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках можна безготівково оплачувати проїзд. Наразі в систему внесено 217 приміських і 247 міжміських маршрутів. За рік здійснено понад 600 тисяч оплат. Система оплати:

  • працює на 800 транспортних засобах
  • вартість проїзду залежить від відстані: пасажири прикладають картку чи пристрій з NFC до валідатора при вході й виході та сплачують лише за реальну відстань проїзду
  • громади компенсують вартість проїзду для пільгових категорій

У Львівській області вперше оцифрували Державний архів, запустивши онлайн-платформу з доступом до понад 1,1 мільйона документів, що формують 12 тисяч справ. Тепер користувачі можуть переглядати документи в цифровому форматі, що знижує ризик пошкодження чи втрати оригіналів.

Регіон також розширює мережу ЦНАПів, що робить адмінпослуги доступнішими. Кількість ЦНАПів зросла з 39 до 73, з 9 територіальних підрозділів до 16 та з 19 виїзних робочих місць до 493. Загальна кількість точок надання послуг — 582. Також 10 територіальних громад забезпечені мобільними валізами та одним мобільним ЦНАПом. Кількість послуг, що надають ЦНАП, також зросла. За 2023 рік надано понад 1 млн послуг, а у 2024 році надано таку ж кількість за 9 місяців. Це демонструє прогрес у підвищенні доступності та ефективності адміністративних послуг для громадян.

Мешканці Львівщини активно користуються оновленим сайтом ОВА. Оновлена версія стала вебдоступною. Також завдяки інструментам е-демократії на сайті можна подати електронні звернення та записатися на зустріч онлайн. За цей рік сайт уже відвідали понад 174 тисячі користувачів.

У Львівській області реалізується низка цифрових проєктів, серед яких: 

  • створення платформи для обліку нерухомості, земельних ділянок та сплати податків у громадах
  • підписання фінансових договорів з громадами онлайн, що скорочує розрахунки бюджетів. Усього за три місяці зареєстрували понад 200 договорів
  • використання хмарної системи Cisco Umbrella в школах для захисту дітей від небезпечного контенту в інтернеті

Львівська область демонструє успішні приклади реалізації цифрових рішень, орієнтованих на відкритість і прозорість. Цей підхід сприяє сталому розвитку регіону, створює можливості для інновацій та підвищує якість життя мешканців. Львівщина демонструє, як технології відповідають на потреби людей і змінюють життя на краще