Вебпортал працює у бета-версії

Перший інформаудит на Вінниччині за оновленою методикою

21 квітня 2024, 23:13

Перегляди:

Перший інформаудит на Вінниччині за оновленою методикою

Вінницька область провела інформаційний аудит публічних даних. Його результати дадуть змогу налагодити інформаційні потоки, побудувати кращі бізнес-процеси, а також покращити кількість та якість відкритих даних. 

Відповідно до постанови Кабміну розпорядники інформації зобов’язані щонайменше  раз на рік проводити інформаудит. Вінниччина  вперше в Україні зробила це за оновленою методикою Міністерства цифрової трансформації.

Перед аудитом представники Мінцифри провели три двотижневі тренінги по роботі з відкритими даними. У них взяли участь майже 300 працівників Вінницької ОВА, її структурних підрозділів та територіальних громад області. 

Інформаційний аудит містив два етапи: віддалений — він охопив апарат ОВА і 18 структурних підрозділів; та контактний — його провели в 6 структурних підрозділах.

Фахівці проаналізували публічну інформацію в різних сферах. Зокрема, фінанси, управління майном, освіту та соціальний захист. 

«Розвиток відкритих даних сьогодні — один з важливих пріоритетів цифрового розвитку нашої області та діяльності обласної військової адміністрації. На основі відкритих даних створюється багато сервісів, які є корисними й зручними для громадян та бізнесу, а також дають змогу підвищити прозорість і підзвітність органів влади, організацій, установ та закладів. Під час аудиту ми прагнули не просто дослідити публічну інформацію, якою володіє обласна військова адміністрація, а й знайти можливості оцифрування такої публічної інформації з урахуванням суспільного інтересу до неї», — зазначив заступник начальника Вінницької ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (СDTO) Андрій Кавунець.

Під час аудиту дослідили публічну інформацію в електронному та паперовому форматах. Зокрема, дані, оприлюднені на офіційному вебсайті ОВА, сторінках структурних підрозділів обласної військової адміністрації, інформресурсах, системах, базах даних та спільних сховищах. А також інформацію на робочих комп’ютерах працівників та в паперових архівах.

За результатами аудиту виробили рекомендації, які врахують для подальшої роботи: 

  • сформувати єдині підходи до оприлюднення відкритих даних у межах Вінницької ОВА як єдиного розпорядника публічної інформації;
  • розглянути можливість створення місцевого порталу відкритих даних;
  • розробити та затвердити План дій з реалізації політики у сфері відкритих даних у Вінницькій ОВА на 2024–2025 роки. 

Дотримання цих рекомендацій полегшить комунікацію між органами влади, бізнесом і громадськістю, допоможе контролювати роботу влади та зробить діяльність держави більш прозорою та підзвітною.

Ознайомитися зі звітом за результатом проведеного інформаудиту можна за посиланням: тут

Крім того, зараз управління цифрової трансформації апарату Вінницької ОВА впроваджує обласний портал відкритих даних та впорядковує внутрішню нормативно-правову базу у сфері публічної інформації. У майбутньому ОВА планує обмінюватися своїм досвідом з територіальними громадами області.

Інформаційний аудит в обласній військовій адміністрації здійснено за всебічної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.